Aluekerhot

Etelä-Karjalan Lammaskerho ry.
siht. Heli Kärnä, ekarjalanlammaskerho (a) gmail.com
puh. 045 349 9399
Facebook

Etelä-Pohjanmaan Lammaskerho ry.
siht./rahastonhoitaja Suvi Viander, suviande (a) gmail.com
puh. 045 808 2600
Facebook

Keski-Pohjanmaan Lammaskerho
siht. Leila Niemelä
puh. 040 570 1599
Facebook

Keski-Suomen Lampurit
siht. Sirpa Tyrväinen
puh. 0500 544 084
Facebook

Kymenlaakson Lampurit
pj. Viivi Soimes, viivi.soimes (a) hotmail.com
puh. 040 777 7428
siht. Päivi Väinölä, paivi.vainola (a) pp1.inet.fi
puh. 040 588 5259
Facebook

Lapin Lampurit ry.
siht. Petri Leinonen, petri.leinonen (a) elomestari.fi
puh. 040 581 8477

Pirkanmaan Lammaskerho
pj. Ira Hellsten, ira.hellsten (a) kurjentila.fi
puh. 041 528 9672
Facebook

Pohjois-Pohjanmaan Lammaskerho
siht. Risto Hänninen
puh. 040 558 5421

Pohjois-Karjalan Lampurit
siht. Eila Pennanen, pk.lampurit (a) gmail.com
puh. 050 361 4144
Facebook

Pohjois-Savon Lammaskerho/LF-team
pj. Annaelina Kotilainen, elliskotilainen (a) gmail.com
puh. 044 280 7567

Satakunnan Lammaskerho
siht. Hanna-Leena Juhola, hanna-leena.juhola (a) eurajoki.fi
puh. 044 312 4272
Facebook

Skärgårdens Fårklubb
siht. Bianca Norrman, info (a) skargardensfarklubb.fi
puh. 02 465 5181
Facebook

Suur-Savon Lampurit ry.
pj. Kirsi Vertainen, kirsi.vertainen (a) elisanet.fi
puh. 040 590 6959

Uudenmaan Lampurit ry. – Nylands Fårfarmare rf.
siht. Mikko Näri, info@uudenmaanlampurit.fi
puh. 040 738 1371

Varsinais-Suomen Lammaskerho
siht. Terhi Oinonen, terhi.oinonen@kolumbus.fi
puh. 0400 881 956
Facebook

Ålands Fåravelsförening rf.
siht. Cecilia Persson
tel. 045 752 30723

Österbottens svenska fårförening rf.
siht. Magnus Berg, sofie.berg (a) yahoo.se
tel. 040 545 7826

Suomen Vuohiyhdistys ry.
siht. Marita Ollila, marita.ollila (a) netikka.fi
puh. 050 339 0401
Facebook