Aluekerhot ja -yhdistykset

Etelä-Pohjanmaan Lammaskerho ry.
siht./rahastonhoitaja Sanni Kaitamäki, sanni.kaitamaki (a) gmail.com
puh. 040 717 7116
Facebook

Keski-Pohjanmaan Lammaskerho
siht. Leila Niemelä, leila.niemela (a) kotinet.com
puh. 040 570 1599
Facebook

Keski-Suomen Lampurit
pj. Mari Seppälä, mari.seppala (a) hotmail.com
puh. 040 824 1518
siht. Virpi Räisänen, ks.lampurit (a) gmail.com
puh. 050 302 1395
Facebook

Kaakon lampurit ry
pj. Maija Knuuttila, maija-knuuttila@outlook.com
puh. 040 575 8848
siht. Marja Jalo, marja.jalo (a) proagria.fi
puh. 040 572 8387
Facebook

Lapin Lampurit ry.
siht. Petri Leinonen, petri.leinonen (a) elomestari.fi
puh. 040 581 8477

Pirkanmaan Lammaskerho
pj. Ira Hellsten, ira.hellsten (a ) haltijantila.fi
puh. 041 528 9672
Facebook

Pohjois-Karjalan Lampurit
pj. Heli Jolkkonen, tmisatalammasta ( a ) gmail.com
puh. 050 373 4041
siht. Eila Pennanen, pk.lampurit (a) gmail.com
puh. 050 361 4144
Facebook

Pohjois-Savon Lammaskerho/LF-team
siht. Niina Lohva, niina.lohva (a) kiuruvesi.fi
puh. 040 752 1860

Satakunnan Lammaskerho
siht. Hanna-Leena Juhola, hanna-leena.juhola (a) eurajoki.fi
puh. 044 312 4272
Facebook

Suur-Savon Lampurit ry.
pj. Kirsi Vertainen, kirsi.vertainen (a) elisanet.fi
puh. 040 590 6959

Uudenmaan Lampurit ry. – Nylands Fårfarmare rf.
siht. Mikko Idlax, idlaxgard (a) gmail.com
puh. 040 738 1371

Varsinais-Suomen Lammaskerho
siht. Terhi Oinonen, terhi.oinonen (a) kolumbus.fi
puh. 0400 881 956
Facebook

Ålands Fåravelsförening rf.
ordf. Mia Söderdahl, c/o Babbi Söderdahl, alandsfaravel@gmail.com
Sjöhagavägen 71, 22 150 Jomala

Österbottens svenska fårförening rf.
ordf. Josefin Norrback, josefinnorrback (a) hotmail.com
sek. Daniel Englund, daniel.englund95 (a) gmail.com
puh. 044 256 2743

Suomen Vuohiyhdistys ry.
pj. Jonna Ukkola, jonna.ukkola (a) outlook.com
puh. 040 757 3757
siht. Markus Koivisto, koiviston.tila (a) hotmail.com
puh. 050 463 5354
Facebook

Rotuyhdistysten sivulle tästä >